Fakultetet dhe Departamentet

string(782) "Smarty error: [in content:content_en line 370]: syntax error: unrecognized tag: mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; (Smarty_Compiler.class.php, line 446)" string(119) "Smarty error: [in content:content_en line 370]: syntax error: unrecognized tag '' (Smarty_Compiler.class.php, line 590)"

Universiteti i Gjirokastres aktualisht eshte i organizuar ne tre fakultete:

 • Fakulteti i Edukimit dhe Shkencave Shoqerore
 • Fakulteti i Shkencave te Natyres
 • Fakulteti Ekonomik

 Fakulteti i Edukimit dhe Shkencave Shoqerore (F.E.Sh.Sh.)

 • Departamenti Histori
 • Departamenti Gjeografi
 • Departamenti i Shkencave te Edukimit dhe Metodologjise se Mesimdhenies
 • Departamenti i Gjuheve te Huaja
 • Departamenti i Gjuhes Shqipe
 • Departamenti i Letersise Shqipe
 • Departamenti i Gjuhes, Letersise dhe Qyteterimit Grek

 Fakulteti Ekonomik

 • Departamenti Administrim Publik
 • Departamenti Kontabilitet Finance
 • Departamenti Politikave Ekonomike dhe Turizmit

Fakulteti i Shkencave te Natyres (F.SH.N)

 • Departamenti i Matematike  Informatikes
 • Departamenti i Matematike  Fizikes
 • Departamenti i Biologji-Kimise
 • Departamenti i Infermierise